2024

Více informací

Jak probíhá videosoutěž What’s Your Story? 2021:

Ujistěte se, že se můžete zúčastnit.

Abyste se mohli zúčastnit soutěže, musí Vám být alespoň 15 let a musíte být učněm, žákem nebo studentem studujícím na libovolném typu školy. Pokud jste mladší než 16 let, budete k účasti potřebovat souhlas rodiče nebo opatrovníka. Přečtěte si oficiální pravidla, abyste si ověřili, že se můžete soutěže zúčastnit.

Registrujte se na stránce soutěže.

Vaším prvním krokem by měla být registrace na soutěžních stránkách. Ta Vám umožní přihlásit svůj příspěvek, a také hodnotit a komentovat ostatní videa.

Vytvořte svůj videopříspěvek.

Než začnete s natáčením, ujistěte se, že znáte soutěžní pravidla. Vaše video musí:

 • být Vaším vlastním dílem
 • být odesláno v jednom z následujících formátů: .wmv, .mov or .mp4
 • být alespoň 30 sekund dlouhé, nejvýše však 2 minuty
 • být menší než 100 MB
 • respektovat autorská práva a práva ostatních. Ujistěte se, že máte oprávnění použít cizí hudbu, firemní loga, obrázky a fotografie. Jako tipy na možné zdroje, se můžete podívat na naši stránku se zdroji.

Téma pro tento rok:

Jak ti internet pomohl poprat se s výzvami roku 2020?

 Internet tu s námi je už nějaký čas a je těžké si představit, jaký by byl život bez něj. Přinesl a umožnil nám spoustu užitečných věcí: snadný přístup k informacím, sociální sítě, aplikace, YouTube, videa, hraní, nakupování, streamovanou hudbu, možnost upozorňovat na dobré skutky, …

Ale jako cokoli jiného, internet má i své stinné stránky. Přinesl a přináší nám on-line trolly a hackery, reklamu, která nás nezajímá, spam i fake news, a také mnohem méně soukromí. A tak je, více než dříve, těžké rozlišit, čemu a komu lze věřit.

Nerozumějte tomu špatně, my všichni máme internet rádi, ale určitě je na něm co zlepšovat. Takže, pokud byste na tom, jaký internet je, mohli změnit jedinou věc, co by to bylo? A jak byste to udělali?

Jestli máte nějaký nápad, vezměte kameru a podělte se s námi o něj. Rádi jej uslyšíme.

Buďte zábavní. Buďte dramatičtí. Buďte nápadití. Použijte živou akci, zpomalený pohyb, animaci, hudbu, nebo nic z toho. Ale hlavně, buďte sami sebou.

Kromě toho, že můžete vyhrát zajímavé ceny, můžeme nejzajímavějším videím pomoci dostat se do širšího povědomí.

Pokud potřebujete inspiraci, zkuste se podívat na naší stránku se zdroji nebo na vítězná videa účastníků soutěže v ostatních zemích.

Další rady:

 • Ujistěte se, že video odpovídá na otázku letošního ročníku.
 • Používáte-li obrázky, hudbu, informace nebo zvuky vytvořené někým jiným, ověřte si, že máte práva k jejich užití. Seznam takto použitých zdrojů pak uveďte v popisu videa nebo v titulcích.
 • Zkontrolujte zvukovou stopu. Jestliže používáte hudební podkres k mluvenému slovu, zkontrolujte, že je všemu dobře rozumět.

Nahrajte své video na soutěžní stránky.

Přihlaste se na stránku a podle uvedených kroků nahrajte Váš soutěžní příspěvek. Až bude Vaše video zkontrolováno, obdržíte e-mail s potvrzením o přijetí do soutěže nebo s důvodem zamítnutí Vašeho příspěvku a požadavkem na jeho úpravu.

Sdílejte svůj příspěvek.

Tato soutěž není jen o dobrých myšlenkách, ale i o umění předat své myšlenky co největšímu počtu lidí. Řekněte o svém videu kamarádům, rodině, sousedům, spolužákům a dalším. Upozorněte na něj na sociálních sítích, webu, e-mailem, SMSkou nebo osobně. Navrhněte jim, aby se na soutěžních stránkách registrovali a ohodnotili Vaše video nebo k němu přidali komentář.

Ceny:

Soutěž bude probíhat v jedné kategorii: pro soutěžící ve věku od 15 do 23 let.

 • 1. místo: dron DJI Mini 2 Fly Combo + instruktážní kurz od Dron Pro

 • 2. místo: vlogger kit s fotoaparátem Fujifilm X-T200

 • 3. místo: online detektivní hra The Hack – přístup pro 5 hráčů

Důležitá data:

 • začátek soutěže – 1. března 2021

 • poslední možnost přihlásit se do soutěže – 31. května 2021

 • poslední den, kdy je možné komentovat a hodnotit příspěvky – 15. června 2021

 • hodnocení příspěvků odbornou porotou, oznámení finalistům o postupu proběhne v druhé polovině června 2021

 • vyhlášení vítězů – druhá polovina června 2021

A ještě poslední věc …

Doporučujeme Vám, abyste si přečetli oficiální pravidla soutěže. Přejeme mnoho štěstí!