2024

Časté dotazy

Níže jsou uvedeny odpovědi na nejčastější otázky ohledně soutěže. Než nás kontaktujete prostřednictvím kontaktního formuláře, podívejte se, prosím, že Váš dotaz již nebyl zodpovězen.

Kdo se může do soutěže přihlásit?

Soutěž je otevřena pro všechny studenty ve věku od 15 do 23 let.

Co mohu vyhrát?

Ceny pro rok 2021 jsou dron DJI Mini 2 Fly Combo s instruktážním kurzem od Dron Pro, vlogger kit s fotoaparátem Fujifilm X-T200 a přístup pro 5 hráčů do online detektivní hry The Hack.

Co bych měl(a) vědět, než odešlu svůj soutěžní příspěvek?

Efektivní využití času je důležitou součástí soutěže. Doporučujeme tedy ujistit se, že Vaše video splňuje následující požadavky, a tím předejít nutnosti jej později z nějakého důvodu předělávat.

Důležité je také se zamyslet nad tím, jak získat co nejvyšší sledovanost svého příspěvku. Nezáleží totiž pouze na tom, zda bude Vaše video splňovat zadané téma, ale i na tom, zda budete schopni svým sdělením zaujmout ostatní natolik, aby video zhlédli. Naplánujte si proto, jak budete video sdílet pomocí sociálních sítí, nebo požádejte o pomoc rodinu, kamarády a spolužáky.

A nezapomeňte, že video musí:

  • být Vaším vlastním dílem

  • být odesláno v jednom z následujících formátů: .wmv, .mov or .mp4

  • být alespoň 30 sekund dlouhé, nejvýše však 2 minuty

  • být menší než 100 MB

  • respektovat autorská práva a práva ostatních. Ujistěte se, že máte oprávnění použít cizí hudbu, firemní loga, obrázky a fotografie. Jako tipy na možné zdroje, se můžete podívat na naši stránku se zdroji.

A především si prosím přečtěte stránku s oficiálními pravidly, kde naleznete všechny podrobnosti.

Co mám dělat po tom, co odešlu video?

Po nahrání a kontrole obsahu videa dostanete e-mail s informací, zda bylo přidáno na stránku soutěže, nebo zda je potřeba ho z nějakého důvodu ještě upravit.

V okamžiku, kdy bude video zveřejněno na stránce soutěže, je potřeba přizvat na pomoc kamarády a rodinu. Požádejte je, aby si pustili celé Vaše video (ne jen několik prvních sekund), ohodnotili ho a případně napsali svůj komentář.

Výhra v soutěži je závislá jak na síle sdělení, tak na tom, kolik shlédnutí budete schopni získat.

Co mám dělat, pokud bude můj příspěvek zamítnut?

Poté, co nahrajete Vaše video na naši stránku, překontrolujeme, že splňuje všechny soutěžní požadavky (nepoužívá bez povolení hudbu podléhající autorskému právu, jeho délka je mezi 30 sekundami a 2 minutami, atd.). Pokud nebude splňovat soutěžní požadavky, a tudíž byste neměli šanci zařadit se do soutěže o ceny, budete mít možnost video upravit. Vezměte však na vědomí, že veškeré příspěvky (i upravené) musí být do soutěže odeslány ještě před jejím ukončením. Nečekejte tedy s případnou úpravou na poslední chvíli.

Jakým způsobem budou videa hodnocena?

Vítězné video bude vybráno na základě počtu shlédnutí, hodnocení sledujících a ohodnocení nezávislé poroty, která bude hodnotit:

  • kreativitu: styl, sdělení příspěvku a jeho podání (50 %)

  • vhodnost: shodu se zadaným tématem (25 %)

  • efektivitu: srozumitelnost a přesvědčivost příspěvku (25 %)

Jak zjistím, jestli jsem postoupil(a) do finále nebo zda jsem vyhrál(a)?

Postoupí-li Vaše video do finále, dáme Vám vědět v polovině června 2021. Vítězové budou oznámeni okolo několik dní poté.

Kdo se musí registrovat na soutěžní stránce?

Videa může zhlédnout kdokoliv bez registrace, ale pokud se budete chtít zúčastnit soutěže, ohodnotit příspěvek nebo přidat komentář k nějakému z videí, je třeba se zaregistrovat. Nutnou podmínkou registrace je věk vyšší než 8 let.

Koho mám kontaktovat, pokud budu potřebovat pomoci?

Máte-li dotaz nebo připomínku, která není zodpovězena na této stránce, můžete nás kontaktovat pomocí formuláře na stránce „Kontaktujte nás“.