2024

Superneťák

Co se stane když fanatický fanoušek do superhrdinů dostane náhlý impuls změnit svůj život a naučit se tak spoustu nových schopností? A jak velkou roli hraje na jeho spletité cestě internet? Velkou! Tak schválně, koukejte..

_______

Video nám trvalo zpracovat opravdu nesmírně dlouho a byl to náročný proces. Od prvotního nápadu až po shánění rekvizit dokreslujících atmosféru, natáčení videa a jeho finální postprodukční šperkování. Poztrácené nervy hledáme doteď, ale byla to sranda. Budeme každopádně nesmírně rádi, pokus naši snahu odměníte srdíčkem a budete sdílet dál, protože my toho drona zkrátka fakt chceme vyhrát! 😉

Děkujeme,
Martin a Linda.

Neberte mi mojí wifi!

Co se stane, když se spojí dohromady závislá nerdka, jeden velmi nekompromisní údržbář a pohružka na odpojení od internetu, ke kterému se ještě navíc přidá nádech opery a celé to podtrhne pořádná dávka bizárnosti? Sleduj a uvidíš!

Jsme moc rádi, že snad s vypětím i toho úplně posledního nervu se nám to podařilo dát dohromady. Vymyslet text písně, aby měl hlavu a patu a zároveň dobře zněl. Nazpívat celou píseň v našem „nahrávacím studiu“ složeném z matrací a dek. Sehnat přístup do divadla pro větší operní atmošku. Vymyslet děj videa a celé ho následně sehrát a natočit. Sestřihat a nakonec z posledních sil i nahrát. Pravda, byly na to sice 2 měsíce, ale všichni to známe- nejlíp se pracuje před deadlinem a ještě navíc ve zkouškovém 😀 -Uděláte nám velkou radost, když naše snažení podpoříte srdíčkem <3

Jo a abych nezapomněl, za klavírní doprovod moc děkujeme Lucii Slaninové.

Poprvé na internetu

Pomocí krátkého skeče jsme tímto videem chtěli demonstrovat, jaké trable většinou naše milované staroušky na interentu potkávají. Zároveň jsme ale chtěli ukázat, že i oni můžou internetu přijít na chuť a nakonec se na něm ještě pěkně vyřádit. Jak říkáme my, stačí jim ho jen trochu představit 😉 Tak si tu chvilku najděte a ukažte jim jak správně na ty internety.

Náš skeč byl mnohem větší, ale bohužel jsme se museli vejít do limitu, a tak jsme nakonec nepoužili možná ani polovinu nápadů. A i z toho co jsme použili jsme nakonec museli dost sestřihávat ještě, ale i tak doufáme, že i to co zbylo se vám bude líbit a že si video náležitě užijete – stejně jako my jeho natáčení. Dalo nám to dost práce, ale myslím, že to stojí za to.

V bezpečí za monitorem

Internet se stal absolutním fenoménem posledních několika let a někteří z nás by si už asi jen těžko představili život bez něho.
Ale opravdu má jen pozitivní dopad?

Internet je super, ale přesto mě na něm trápí jedna zásadní věc. Přestáváme si uvědomovat, že na druhé straně jsou taky lidé. Lidé, kteřé mají city, stejně jako my. Monitory a displaye se pro nás staly jakýmisi novodobými štíty, díky nimž ztrácíme zábrany. A to není správně!

Nelíbí se mi, jak je v dnešní době internet plný nenávisti, úrážlivých komentářů a šikany. Ne všichni to totiž snáší dobře a jsou i tací, které to může zraňovat. Psychicky. Což je ještě mnohem větší bolest, než ta fyzická.

A přesně proto vzniklo i moje video. Jako apel, který by měl připomenou, že na druhé straně toho monitoru nebo displaye se skrývá taky úplně obyčejný člověk. Ne skála.