2024

Co kdyby v roce 2020 neexistoval internet?

Jak ti pomohl internet poprat se s výzvami v roce 2020? – Hodně.
A proto si jen stěží dokážeme představit, jal bychom to zvládali bez něj. My si to ale představili, a tady máte menší shrnutí 😀

Be what you are

Kvůli internetu často zapomínáme na to, co nás baví a naplňuje. Ztrácíme kontakt s blízkými i se sebou…

Internetem ku zdraví

Byli jste někdy v situaci, kdy vám přestal fungovat internet? Co jste dělali? Jakým směrem se najednou váš život začal ubírat? Četli jste si, šli na procházku nebo snad začali cvičit?

Z extrému do extrému.

Všechno má 2 strany mince, internet nevyjímaje. Naučíme-li se s ním pracovat chytře, nemusíme volit mezi extrémy. 🙂

Neodlítej. Ověřuj.

Cukrovka a rakovina jsou vymyšlené nemoci! Rozdělení ČSFR je neplatné! Titanic nikdy neztroskotal, jednalo se o pojišťovací podvod! Česká televize má za úkol nám vymývat mozky! Do Německa jsou sváženy autobusy plné českých prostitutek pro uspokojení mladých utečenců!

Tohle je jen slabý odvar z toho, co si čtenáři mohou denně přečíst na sociálních sítích či alternativních „zpravodajských“ webech. Mnozí z vás možná s úsměvem kroutí hlavou nad kreativitou autorů podobných titulků. Právě alternativnímu zpravodajství však věří dle průzkumu think tanku Evropské hodnoty až čtvrtina české populace.

Se zrychlením dnešního života a podrýváním důvěry ve tradiční média ze strany politiků se svoboda a anonymita internetu proměnila v mocný nástroj. Ovlivňovat masy lidí pouhým kliknutím nikdy nebylo jednodušší.

Jaroslav Horáček, Veronika Tupá, Jana Banášová.