2024

Láska bez signálu

Krátký film o jednom klukovi, jedné dívce a jedné obrovské internetové nehodě.

režie, kamera, střih: Jakub Dušek
hráli: Josef Kurz, Zdeňka Řehoutová

Život s/bez internetu (-em)

Ráďi bychom Vám představili naše video, které srovnává časy S a BEZ internetu (-em). Jako studenti jsme použili situace, které nám nejsou cizí. Cestování v dnešní době bez e-ticketu si nedokážeme představit a jakékkoliv zdržení na nádraží (kupováním jízdenky) nám může způsobit, že vlak ujede. Další ukázka se týká ohledně studia. Jako studenti medicíny je pro nás velmi důležité jít s časem a učit se podle posledního trendu a ne učit se z x let staré učebnice. A jako poslední ukázka je poznávání. Ve videu poznáváme město Jindřichův Hradec, kde bydlíme. V části s internetem se osoba dívá na televizi, kde běží naše dílo Happy from Jindřichův Hradec, které jsme točili před 6 lety a dokonce jsme se s ním dostali do české televize a regionální televize z JH.

Sociální sítě vs. dětství :)

Ahoj, jsem David.
Sociální sítě jsou velký problém dnešní společnosti, hlavně u dětí. Jak jsem řekl ve videu, hravé dětství, které jsem ještě zažil já bez elektroniky je v dnešní době nemožné, jestli tedy nežijete někde na Antarktidě 🙂 Jakožto budoucí lékař (možná? :)), si myslím, že elektronika dětem neprospívá a měla by se omezit. Je to ale můj názor 🙂

Výhra by pro mě znamenala velký úspěch, ale ještě větší úspěch by byl ten, kdybych alespoň jednoho rodiče přesvědčil a svým dětem dal mobil, či jiná zařízení až budou starší a rozumnější. Nejen, že můžou zabránit kybernetickému útoku, ale také jeho psychického vývoje.

Díky za shlédnutí, popřípadě komentář dole pod videem.
Můžete mě popřípadě sledovat na Instagramu: @jsem.david
Zdroje:
videa: https://pixabay.com (licencí Creative Commons CC0)