2024

Poprvé na internetu

Pomocí krátkého skeče jsme tímto videem chtěli demonstrovat, jaké trable většinou naše milované staroušky na interentu potkávají. Zároveň jsme ale chtěli ukázat, že i oni můžou internetu přijít na chuť a nakonec se na něm ještě pěkně vyřádit. Jak říkáme my, stačí jim ho jen trochu představit 😉 Tak si tu chvilku najděte a ukažte jim jak správně na ty internety.

Náš skeč byl mnohem větší, ale bohužel jsme se museli vejít do limitu, a tak jsme nakonec nepoužili možná ani polovinu nápadů. A i z toho co jsme použili jsme nakonec museli dost sestřihávat ještě, ale i tak doufáme, že i to co zbylo se vám bude líbit a že si video náležitě užijete – stejně jako my jeho natáčení. Dalo nám to dost práce, ale myslím, že to stojí za to.

Výhody internetu pro babičky a dědečky

Ve videu popisuji výhody internetu pro starší lidi, kteří by je mohli někdy v budoucnu využít.

Použité materiály:
https://www.youtube.com/watch?v=F1MR8QKftqA
https://www.youtube.com/watch?v=YNk3dCtS9qI
https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Logo_Seznam_Zpravy.png
https://en.wikipedia.org/wiki/Google_logo

Pro iPhone cokoliv

Čtěme pozorně… abychom se potom nedivili.

Ztráta soukromí

Internet, fenomén dnešní doby se zdá být dokonalý. Tak to ale rozhodně není. Má spoustu chyb a pozměněných úprav. Co bychom ale na internetu změnili my?
Hráli: Daniel Durlok, Karolína Szmeková
Střih: Daniel Durlok
Kamera: Radim Badura, Daniel Durlok
Zdroje: Youtube knihovna, Unsplash, Pixabay

Neodlítej. Ověřuj.

Cukrovka a rakovina jsou vymyšlené nemoci! Rozdělení ČSFR je neplatné! Titanic nikdy neztroskotal, jednalo se o pojišťovací podvod! Česká televize má za úkol nám vymývat mozky! Do Německa jsou sváženy autobusy plné českých prostitutek pro uspokojení mladých utečenců!

Tohle je jen slabý odvar z toho, co si čtenáři mohou denně přečíst na sociálních sítích či alternativních „zpravodajských“ webech. Mnozí z vás možná s úsměvem kroutí hlavou nad kreativitou autorů podobných titulků. Právě alternativnímu zpravodajství však věří dle průzkumu think tanku Evropské hodnoty až čtvrtina české populace.

Se zrychlením dnešního života a podrýváním důvěry ve tradiční média ze strany politiků se svoboda a anonymita internetu proměnila v mocný nástroj. Ovlivňovat masy lidí pouhým kliknutím nikdy nebylo jednodušší.

Jaroslav Horáček, Veronika Tupá, Jana Banášová.

Sociální sítě vs. dětství :)

Ahoj, jsem David.
Sociální sítě jsou velký problém dnešní společnosti, hlavně u dětí. Jak jsem řekl ve videu, hravé dětství, které jsem ještě zažil já bez elektroniky je v dnešní době nemožné, jestli tedy nežijete někde na Antarktidě 🙂 Jakožto budoucí lékař (možná? :)), si myslím, že elektronika dětem neprospívá a měla by se omezit. Je to ale můj názor 🙂

Výhra by pro mě znamenala velký úspěch, ale ještě větší úspěch by byl ten, kdybych alespoň jednoho rodiče přesvědčil a svým dětem dal mobil, či jiná zařízení až budou starší a rozumnější. Nejen, že můžou zabránit kybernetickému útoku, ale také jeho psychického vývoje.

Díky za shlédnutí, popřípadě komentář dole pod videem.
Můžete mě popřípadě sledovat na Instagramu: @jsem.david
Zdroje:
videa: https://pixabay.com (licencí Creative Commons CC0)